آموزش پاراگلایدر

آموزش پاراموتور

قيمت پاراگلايدر

پاراگلایدر سواری

سایت تخصصی بررسی و خرید پاراگلایدر

خرید پاراگلایدر

 

پاراگلایدینگ یکی از ورزش ها و تفریح هایی است که بسیار جذاب و مهیج است و محبوبیت بالایی را بین مردم داراست. البته این رشته ورزشی می تواند خطرناک نیز باشد. با این حال در صورتی که از آموزش مناسبی بهره مند شوید و همچنین در خرید پاراگلایدر دقت لازم را به خرج دهید، می توانید با ایمنی کامل از آن استفاده بکنید. برای پاراگلایدینگ باید یک پاراگلایدر مناسب و ایمن را داشته باشید. در واقع به صورت ساده، این ورزش همان چتر بازی است. برای چتر بازی نیز نیاز به یک چتر دارید که باید خریداری نمایید. در این مقاله به بررسی و خرید پاراگلایدر پرداخته شده است. 

 

فهرست مطلب :

 

   1- تاریخچه پاراگلایدر

   2- پاراگلایدر در ایران

   3- استفاده از پاراگلایدر 

   4- انواع پاراگلایدینگ

   5- قیمت پاراگلایدر

   6- آموزش پاراگلایدینگ

 

 

1- تاریخچه پاراگلایدر

 

می توان گفت که اولین استفاده ای که از چتر شد، برای فرود آمدن بر روی زمین بوده است. در دهه 60 میلادی، ناسا از چتر برای سالم فرود آمدن سفینه های خود استفاده کرد. با این حال 20 سال طول کشید تا انسان ها نیز از این وسیله استفاده بکنند. در اواسط دهه 80 میلادی، کوهنوردان از چتر استفاده کردند تا از کوه پایین بیایند. این کوهنوردان سوئیسی از وسیله ای استفاده کردند که به چترهای سقوط آزاد شباهت داشت. این وسیله برای پایین آمدن از کوه های صعب العبور استفاده می شد. با گذشت زمان شکل چتر نیز تغییر کرد و در نهایت تبدیل به چتر هایی شد که امروزه استفاده می شود. در ابتدا این چتر ها فقط برای پایین رفتن از کوه ها استفاده می شد. اما در نهایت تبدیل به ورزشی جدی و مستقل شد. به طوری که کارخانه های بسیار زیادی تاسیس شدند تا چتر ها و پاراگلایدر های مخصوص بسازند. 

با این حال قبل از پاراگلایدر، کایت ساخته شده بود. کایت ها مختص افراد خاصی بود. تنها متخصصان و قشر خاصی از جامعه می توانستند با کایت ها به پرواز در بیایند. تولید پاراگلایدر سبب شد تا مردم عادی نیز بتوانند تجربه پرواز و استفاده از چتر را داشته باشند. پاراگلایدر مشکلات استفاده از کایت را ندارد. همچنین پاراگلایدینگ نیاز به تخصص کمتری نسبت به کایت سواری دارد. به همین دلیل استفاده از پاراگلایدر به تدریج در سراسر جهان رواج یافت و در نهایت تبدیل به یک ورزش جدی شد. به طوری که هر ساله مسابقات پاراگلایدینگ زیادی برگزار می شود.

 

 

2- پاراگلایدر در ایران

 

بعد از ساخته شدن پاراگلایدر، رواج آن در جهان سریع اتفاق افتاد. در نتیجه در ایران نیز استفاده از چتربال و پاراگلایدر شروع شد. در اواسط دهه هفتاد شمسی، ورزش پاراگلایدینگ در ایران رواج یافت. این ورزش از طریق کمیته مخصوص آن به ایران وارد شد. در ایران ورزش پاراگلایدینگ زیر مجموعه ای از ورزش های هوایی به شمار می آید. با این حال در ابتدا از طریق فدراسیون کوهنوردی به ایران وارد شد. با گذشت زمان و رشد محبوبیت پاراگلایدینگ، انجمن هایی برای این ورزش تشکیل شد. در اواخر دهه 80 شمسی بود که انجمن های مختلفی در زمینه ورزش ساخته شد. به همین دلیل نیز ورزش پاراگلایدینگ به عنوان زیر مجموعه ای از ورزش های هوایی، به صورت جدی در ایران شناخته شد.

در سال های اخیر نیز استفاده و خرید پاراگلایدر در ایران رشد بسیاری داشته است. مردم بیشتری پاراگلایدر را شناخته اند و به آن علاقه مند شده اند. همچنین رکوردهایی نیز توسط ورزشکاران در کشور و آسیا به ثبت رسیده است. محبوبیت پاراگلایدر در سال های اخیر، سبب شد تا واردات پاراگلایدر افزایش یابد و همچنین کارخانه هایی نیز برای ساخت پاراگلایدر های ایرانی تاسیس بشود. 

شما میتوانید از طریق سایت oxair.ir تمامی راهنمایی های مورد نیاز را در رابطه با خرید پاراگلایدر فرا گیرید.

 

 

3- استفاده از پاراگلایدر 

 

برای استفاده از پاراگلایدر نیاز دارید تا چتر و ابزار های مخصوص را خریداری نمایید. همچنین برای استفاده از آن نیاز به آموزش دارید. تفاوتی که پاراگلایدینگ با چتر بازی و سقوط آزاد دارد، در این است که خلبان چتر نیازی به پرش از مکان بلند یا سقوط ندارد. در پاراگلایدینگ، خلبان از بالای صخره یا کوهی شیب دار به سمت پایین می دود. این موضوع سبب می شود تا چتر پاراگلایدر باز شده و در نهایت خلبان به آرامی از سطح زمین جدا می شود. به پرواز در آمدن با پاراگلایدر و فرود با آن، بسیار آرام اتفاق می افتد. این کار به قدرت و توانایی خلبان بستگی دارد. همچنین پرواز کردن با پاراگلایدر می تواند تجربه بسیار لذت بخشی باشد. زیرا در پرواز با چتر پاراگلایدر احساس ترس یا سقوط نخواهید داشت. به همین دلیل می توانید با خیالی آسوده پرواز بکنید. 

شروع پرواز با پاراگلایدر می تواند با روش های متفاوتی اتفاق بیفتد. در یکی از روش ها، خلبان از بالای کوه و در خلاف جهت باد شروع به دویدن می کند. همچنین همزمان با دویدن چتر را در پشت بدن خود می کشد. این موضوع باعث می شود تا باد با سرعت به زیر چتر برود. در نهایت باد باعث باز شدن چتر و به پرواز درآمدن خلبان خواهد شد. ممکن است باد بسیار شدید باشد و از دویدن خلبان جلوگیری کند. در این شرایط خلبان چتر را در ابتدا با کمک نیروی باد به پرواز در می آورد و سپس در جهت مخالف باد شروع به دویدن می کند. در نتیجه باد باعث می شود تا چتر به آسمان رفته و خلبان به پرواز در بیاید. این روش ها در کوهستان ها و مناطق شیب دار استفاده می شود. همچنین اختلاف ارتفاعی که خلبان با سطح زمین دارد، باعث می شود تا پرواز راحت تر باشد. علاوه بر آن باعث بالاتر رفتن زمان پرواز نیز می شود. 

لازم به ذکر است پاراگلایدینگ تنها مختص به مناطق کوهستان نیست. در سطح زمین و مناطق با ارتفاع کمتر نیز امکان چترسواری وجود دارد. در این شرایط، ارتفاع خلبان و چتر با استفاده از ابزار های دیگر افزایش می یابد. خلبان به آسمان کشیده شده و بعد از این که به ارتفاع مناسب رسید، رها می شود. سپس پرواز خود را آغاز می کند. ارتفاع مناسب برای چترسواری کمتر از سه هزار فوت می باشد. با این حال افراد با تجربه بالاتر در ارتفاع های بالاتر نیز از پاراگلایدر استفاده می کنند. 

 

 

4- انواع پاراگلایدینگ

 

این رشته ورزشی، دسته بندی های مختلفی دارد. برای هر یک از این دسته بندی ها نیز چتر مخصوصی نیاز است. در مسابقات رسمی پاراگلایدینگ، سه رشته مختلف وجود دارد. این رشته ها عبارتند از هدف زنی، آکروبات و مسافت. در هدف زنی مهم ترین مسئله دقت فرد می باشد. در این رشته فرد پرواز خود را از بالای یک کوه شروع کرده و بر روی زمین و بر نقطه مخصوصی فرود می آید. مهم ترین کاری که باید انجام بدهد، زدن هدفی است که برایش در نظر گرفته شده است. رشته دوم آکروبات می باشد. همانطور که از اسم این رشته مشخص است، در آن خلبان حرکاتی نمایشی هنگام پرواز انجام می دهد. به همین دلیل پاراگلایدر این رشته با رشته های دیگر تفاوت هایی دارد. در رشته مسافت، خلبان مسافت زیادی را پرواز می کند. پرواز این مسافت در حالت عادی امکان پذیر نیست. با این حال در این مسابقات با استفاده از گرمای خورشید، انرژی آن و همرفتی که ایجاد می شود، خلبان قادر است ساعت ها در آسمان بماند و مسافت زیادی را طی بکند. 

 

5- قیمت پاراگلایدر

 

قیمت پاراگلایدر به عوامل گوناگونی بستگی دارد، به عنوان مثال یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت پاراگلایدر،یک نفره یا دو نفره بودن آن است. بدیهی است که قیمت پاراگلایدر دو نفره بیشتر از یک نفره خواهد بود. از عوامل دیگری که بر قیمت پاراگلایدر اثرگذار خواهد بود، شرکت سازنده آن است. ممکن است پاراگلایدر هایی با کیفیت یکسان، قیمت متفاوتی داشته باشند. این به دلیل شهرت شرکت سازنده می باشد. شرکت هایی که بین مردم اعتبار و شهرت بیشتری دارند، محصولات گرانتری خواهند داشت. البته تمام افراد می توانند پرواز های تفریحی را تجربه بکنند و این پرواز ها نیاز به آموزش خاصی ندارند و نیاز نیست که فرد پاراگلایدر خریداری بنماید.  در نتیجه فرد می تواند پرواز با پاراگلایدر را با هزینه بسیار کمتری تجربه کند. با این حال برای کسانی که می خواهند پاراگلایدر را به صورت حرفه ای و ورزشی دنبال بکنند، خرید پاراگلایدر ضروری می باشد. به همین دلیل اگر می خواهید پاراگلایدینگ را حرفه ای دنبال بکنید، باید هزینه بیشتری خرج کنید. علاوه بر پاراگلایدر، ابزار های دیگری نیز مانند چتر نجات باید خریداری بشود. این ابزار ها برای بالا بردن امنیت ضروری می باشند. علاوه بر یک چتر نجات، کلاه و لباس ایمنی مخصوص نیز باید خریداری بشود. این اجناس با توجه به کیفیت و شرکت سازنده شان، در رنج قیمت های متفاوتی قابل خریداری هستند. 

نوع دیگری از پاراگلایدر نیز وجود دارد که به آن پاراموتور گفته می شود. این نوع از پاراگلایدر ها دارای یک موتور در پشت چتر هستند. این موتور باعث می شود تا صعود پاراگلایدر از روی زمین بسیار راحت باشد. نیرویی که موتور تامین می کند پاراگلایدر را به هوا می راند. همچنین پرواز با این پاراگلایدر نیز تفاوت هایی با پاراگلایدر های عادی دارد. این پاراگلایدر می تواند تا ارتفاع محدودی بالا برود. می توان گفت پاراموتور وسیله ای است که انسان می تواند به تنهایی با آن پرواز بکند. اما ارتفاع پرواز آن محدود است. با این حال مزیت هایی نیز دارد. برای پرواز کردن با آن نیاز به نیروی باد یا رفتن به کوه های بلند نیست. خرید پاراگلایدر موتور دار می تواند انتخاب خوبی برای افراد حرفه ای باشد. قیمت این پاراگلایدر به دلیل امکانات بیشتری که دارند، بالاتر از پاراگلایدر های معمولی می باشد. قیمت پاراموتور بستگی به موتور آن، طراحی آن و قدرت موتور بستگی دارد. هر چه قدرت موتور پاراگلایدر بالاتر باشد، ارتفاعی که می توان با آن به پرواز در آمد نیز بالاتر می رود و البته ممکن است قیمت آن نیز افزایش یابد. 

رشته های متفاوت پاراگلایدینگ نیاز به پاراگلایدر های متفاوتی دارند. نوع بال و طراحی این پاراگلایدر ها با یک دیگر متفاوت است. زیرا نحوه استفاده از آن ها نیز تفاوت هایی با هم دارد. به همین دلیل قیمت این پاراگلایدر ها کمی با یک دیگر اختلاف خواهند داشت، اما به دلیل تفاوت های اندک در طراحی و ساخت، اختلاف قیمت بالا نخواهد بود. 

 

 

6- آموزش پاراگلایدر

 

یکی از هزینه های دیگری که هنگام خرید پاراگلایدر باید در نظر بگیرید، هزینه آموزش آن می باشد. آموزش پاراگلایدر در دوره های مختلفی انجام می شود. هر یک از این دوره ها مخصوص افراد مشخصی می باشد. این آموزش ها سبب می شوند تا فرد بتواند به تنهایی و بدون نیاز به کمک مربی پرواز بکند. می توان گفت آموزش های پاراگلایدینگ شامل 5 مرحله می باشد. هر یک از این مراحل و دوره ها، هزینه مخصوص خود را دارند. 

اولین دوره مخصوص افراد تازه کار است. این دوره ابتدایی باعث می شود تا فرد مقدمات پرواز با پاراگلایدر را یاد بگیرد. هزینه این دوره نسبت به دوره های دیگر کمتر است.

دوره دوم باعث می شود تا فرد اعتماد به نفس لازم برای پرواز به تنهایی را به دست بیاورد. در این دوره ها آموزش های مخصوصی به افراد داده می شود. بعد از این دوره، نوبت به دوره های متوسط و پیشرفته می رسد. در این دوره ها فرد تجربه های بیشتری کسب می کند. در نهایت بعد از اتمام دوره پیشرفته می تواند به تنهایی پرواز کند. دوره دیگری که وجود دارد، دوره مربیگری و تدریس پاراگلایدر می باشد. در این دوره فرد تمام چیز هایی را که باید راجع به پاراگلایدر بداند، یاد می گیرد و در نهایت تبدیل به یک مربی می شود. 

 

 

سخن پایانی

 

ورزش پاراگلایدینگ یکی از جذاب ترین و مهیج ترین ورزش هایی است که هر کسی میتواند آن را تجربه کند،‌ البته باید در نظر داشت که برای تجربه کردن این ورزش لذت بخش، در ابتدا باید مهارت آن را فرا گرفت و از همه مهم تر،‌ به خرید پاراگلایدر مناسب،‌ اهمیت زیادی داد. 

شما میتوانید در سایت اکس ایر از جدیدترین مقالات و محصولات در رابطه با این ورزش مهیج، با خبر شوید.

 

کلمات کلیدی:

خرید پاراگلایدر دیوار, خرید پاراگلایدر دست دوم, خرید پاراگلایدر موتور دار, خرید پاراگلایدر دیجی کالا, خرید پاراگلایدر از ترکیه, خرید پاراگلایدر ارزان, خرید پاراگلایدر قسطی, خرید پاراگلایدر در تهران, خرید اینترنتی پاراگلایدر, خرید اقساطی پاراگلایدر, فروش پاراگلایدر اصفهان, خرید بال پاراگلایدر اوزون, خرید پاراگلایدر ارزان قیمت, فروش انواع پاراگلایدر, خرید بال پاراگلایدر, خرید بلیط پاراگلایدر, خرید بال پاراگلایدر دست دوم, خرید بلیط پاراگلایدر تهران, خرید بیسیم پاراگلایدر, فروش بال پاراگلایدر اقساطی, راهنمای خرید بال پاراگلایدر, خرید پاراگلایدر پاراموتور, فروش پارچه پاراگلایدر, خرید تجهیزات پاراگلایدر, خرید تیشرت پاراگلایدر, خرید تخفیف پاراگلایدر, پاراگلایدر تهران خرید, خرید چتر پاراگلایدر, خرید چتر پاراگلایدر دیجی کالا, خرید چادر پاراگلایدر, فروش چتر پاراگلایدر دست دوم, خرید پاراگلایدر در شیراز, خرید پاراگلایدر در مشهد, خرید دستکش پاراگلایدر, خرید دستگاه پاراگلایدر, خرید وریو پاراگلایدر, راهنمای خرید پاراگلایدر, سایت خرید پاراگلایدر, فروش پاراگلایدر شیراز, شرایط خرید پاراگلایدر, خرید فروش پاراگلایدر, فروش قطعات پاراگلایدر, قیمت پاراگلایدر خرید, قیمت خرید پاراگلایدر موتوردار, خرید پاراگلایدر کامل, خرید پاراگلایدر کارکرده, خرید کلاه پاراگلایدر, فروش پاراگلایدر کارکرده, خرید لوازم پاراگلایدر, خرید لباس پاراگلایدر, خرید موتور پاراگلایدر, خرید بال پاراگلایدر نو, خرید وسایل پاراگلایدر, فروش وینچ پاراگلایدر, خرید و فروش پاراگلایدر, خرید و فروش پاراگلایدر دست دوم, کانال خرید و فروش پاراگلایدر, سایت خرید و فروش پاراگلایدر, خرید هارنس پاراگلایدر, فروش هلمت پاراگلایدر, فروش هارنس پاراگلایدر, هزینه خرید پاراگلایدر

آخرین اخبار و رویداد ها

فروش ویژه black Friday تجهیزات پاراگلایدر با ...

فروش با تخفیف ویژه آخر سال میلادی black Friday تجهیزات پاراگلایدر از 20 دسامبر در همین صفحه تخفیف های عالی که فقط...

ادامه مطلب

رکورد آسیا

شکستن رکورد آسیا توسط استاد علیرضا اثنی عشری

ادامه مطلب

مسابقه حساس مقدماتي جام جهاني (pre Pwc) در رو...

مسابقه كايسري با نتايج خوب ايراني ها🇮🇷 پايان يافت. اما گروهي ديگر از خلبان هاي خوب كشورمان در حال بستن چمدان هاي...

ادامه مطلب